Yağmura dikkat! | 13 Eylül 2020 Pazar (yarın) hava durumu – Kulis Kocaeli

Yağmura dikkat! | 13 Eylül 2020 Pazar (yarın) hava durumu

Yağmura dikkat! | 13 Eylül 2020 Pazar (yarın) hava durumu


Meteoroloji, bu akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Çankırı’nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, çamur şeklinde yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi

.
İşte 13 Eylül 2020 Pazar
(yarın) hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Tekirdağ, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, Çanakkale’nin doğusu, Uşak, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Çankırı’nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu’da güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle bu akşam saatlerinde İç Anadolu genelinde toz fırtınasının görüleceği tahmin ediliyor.

yarin-hava-durumu-13-eylul

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların bu akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Çankırı’nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, çamur şeklinde yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İÇ ANADOLU’DA TOZ FIRTINASI UYARISI

Kuvvetli rüzgar nedeniyle bu akşam saatlerinde İç Anadolu genelinde toz fırtınasının görüleceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde azalama, görüş mesafesinde düşüş ve çamur şeklinde yağış vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

yarin-hava-nasil-13-eylul

BÖLGELERİMİZDE YARIN HAVA NASIL

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla geneli çok bulutlu, yarın (Pazar) bölgenin doğusu ile Tekirdağ, Kırklareli kıyıları ve Çanakkale’nin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bursa, İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale 13 Eylül 2020 Pazar (yarın) hava durumu.

BURSA 20°C29°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 23°C27°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 20°C29°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 23°C28°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya ile bu akşam saatlerinde Uşak çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İZMİR 23°C31°C

Az bulutlu

KÜTAHYA 15°C26°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 23°C34°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 17°C32°C

Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 23°C35°C

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile Toroslar mevkii yer yer parçalı bulutlu

ANTALYA 25°C31°C

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu

BURDUR 15°C31°C

Parçalı bulutlu

HATAY 22°C31°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Eskişehir ile Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Çankırı’nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle bölge genelinde yer yer toz fırtınasının görülmesi bekleniyor. İşte Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas 13 Eylül 2020 Pazar (yarın) hava durumu.

ANKARA 19°C31°C

Parçalı bulutlu, bu akşam il geneli, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ÇANKIRI 17°C32°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 17°C26°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 17°C31°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 15°C25°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 21°C28°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 15°C28°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 22°C26°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 19°C34°C

Parçalı bulutlu

RİZE 21°C28°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 22°C27°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 23°C28°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İşte Erzurum, Kars, Malatya ve Van hava durumu.

ERZURUM 12°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 9°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 18°C36°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN 12°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 19°C39°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 21°C36°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 24°C38°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 27°C41°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE YARIN HAVA NASIL

Orta Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) batısı ile akşam saatlerinden sonra doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı kuzeybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Pazar geneli yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, güneyi yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Orta Ege’de 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Orta Ege’de 3,0 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinden itibaren 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, sabah saatlerinden itibaren 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, akşam 0,75 m; Görüş: İyi.

Thanks for watching our article Yağmura dikkat! | 13 Eylül 2020 Pazar (yarın) hava durumu. Please share it with kind.

Sincery Blogname

SRC: https://www.gidahatti.com/yagmura-dikkat-13-eylul-2020-pazar-yarin-hava-durumu-174212/

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three + twelve =

Close