Twitter ABD seçimleri öncesi yüksek profilli hesapların güvenliğini artıracak – Kulis Kocaeli

Twitter ABD seçimleri öncesi yüksek profilli hesapların güvenliğini artıracak

Twitter ABD seçimleri öncesi yüksek profilli hesapların güvenliğini artıracak

Twitter‘dan yapılan açıklamada, bilgisayar korsanlarının siyasilerin ve gazetecilerin hesaplarını ele geçirme riskine karşı, daha gelişmiş savunma sistemleri kullanılacağı belirtildi. 

Açıklamada, seçimler öncesi ”bu tür güvenlik önlemlerinin alınmasının kritik bir önleyici adım” olduğu ifade edildi.

Yüksek profilli hesapların güçlü parolalar kullanmasını gerektireceği belirtilen açıklamada, Twitter’ın parolaları sıfırlamak için e-posta veya telefon numarasıyla onay gerektiren bir ayarı etkinleştireceği ve bu hesaplara ayrıca iki aşamalı kimlik doğrulama kullanmalarını tavsiye edeceği kaydedildi.

Twitter’da daha önce aralarında ABD başkanlığı için yarışan Demokrat aday Joe Biden, eski ABD Başkanı Barack Obama, iş adamları Bill Gates ve Elon Musk gibi milyonlarca takipçisi bulunan bazı hesaplar ele geçirilmiş ve bu hesaplardan Bitcoin ile ilgili paylaşımlar yapılarak para gönderilmesi istenmişti.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Thanks for watching our article Twitter ABD seçimleri öncesi yüksek profilli hesapların güvenliğini artıracak. Please share it with pleasure.

Sincery Blogname

SRC: https://www.aa.com.tr/tr/guncel/twitter-abd-secimleri-oncesi-yuksek-profilli-hesaplarin-guvenligini-artiracak/1977310

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 4 =

Close