Türk bilim insanı Dr. Özge Akbulut bir ilke imza atacak – Pembe Teknoloji – Kulis Kocaeli

Türk bilim insanı Dr. Özge Akbulut bir ilke imza atacak – Pembe Teknoloji

Türk bilim insanı Dr. Özge Akbulut bir ilke imza atacak

Türk bilim insanlarının isimlerini artık uluslararası arenada daha çok duymaya başladık. Hal böyle olunca yaptıkları çalışmalarla önemli başarılara imza atan bilim insanlarından bahsetmezsek olmaz. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Dr. Özge Akbulut, bu noktada ismini zikretmemiz gereken değerlerimizden zira Akbulut, meme kanseri için ürettiği sentetik doku ve orderly modelleri sayesinde prestijli Newton Prize Başkanlık Ödülü’ne aday gösterildi.

Türkiye’de ilk defa tıbbi ve cerrahi eğitimde kullanılmak üzere sentetik doku ve orderly modelleri üreten Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özge Akbulut, yeni projesi ile İngiltere’nin en önemli fon kuruluşlarından olan Newton Prize Başkanlık Ödülü’ne aday gösterildi. Meme cerrahisi alanında çevrim içi eğitim ile pratik eğitimi bir arada sunan projeye birinci olması durumunda 500 bin apt gibi bir destek sunulacak.

Milliyet’te konu edilen habere göre, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özge Akbulut: ” Kadınlar arasında en sık görülen kanser türü olan meme kanseri nedeniyle meme cerrahi büyük önem kazandı. Tasarımı ve üretimi bize ait olan meme modelleri, cerrahların meme koruyucu teknikleri öğrenmelerine katkıda bulunuyor. Meme kanseri tedavisinde son yıllarda meme koruyucu teknikler popülerleşmeye başladı. ” diyor.

Bebek sağlığını izlemek için geliştirilen cihaz

Thanks for reading our article Türk bilim insanı Dr. Özge Akbulut bir ilke imza atacak – Pembe Teknoloji. Please share it with kind.

Sincery Blogname

SRC: https://pembeteknoloji.com.tr/turk-bilim-insani-dr-ozge-akbulut-bir-ilke-imza-atacak-27573/

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × two =

Close