Selçuk Bayraktar, öğrencilerin ürettiği elektrikli otomobili inceledi – Otomobil Haberleri – Kulis Kocaeli

Selçuk Bayraktar, öğrencilerin ürettiği elektrikli otomobili inceledi – Otomobil Haberleri

Selçuk Bayraktar, öğrencilerin ürettiği elektrikli otomobili inceledi

Gaziantep’te yapılacak olan TEKNOFEST 2020 kapsamında Kocaeli’nde gerçekleştirilen yarışmalara, 38 farklı üniversiteden 48 ayrı takım katıldı. Körfez’deki yarış pistinde düzenlenen yarışlara Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da katıldı.

Yarışlar Elektromobil (batarya beslemeli elektrikli araç) ve Hidromobil (hidrojen enerjili elektrikli araç) olmak üzere 2 ayrı kategoride gerçekleşti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde düzenlenen TEKNOFEST kapsamında yapılan yarışmalarda, pistte performansını tamamlayan araçlar değerlendirme noktasında yerli ve milli parçalarının olması önemli rol oynadı.

Yarışmaya katılanlardan biri ise geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan EVA2 isimli araç oldu. Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi ve öğrencilerinden oluşan EVA (Electric Vehicle of Altınbaş) Team tarafından üretilen EVA2, Bakan Varank ve Bayraktar’dan tam not aldı.

Varank, EVA Team ekibiyle sohbet ederek çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Türk savunma sanayisinin son dönemde en dikkat çeken ürünleri olan İHA ve SİHA’ların mimarı Selçuk Bayraktar da EVA2’yi yakından inceledi. Aracın teknik aksamından dizaynına kadar kontrol eden Bayraktar, otomobili çok beğendiğini ifade etti.

Thanks for reading our article Selçuk Bayraktar, öğrencilerin ürettiği elektrikli otomobili inceledi – Otomobil Haberleri. Please share it with responsible.

Sincery Blogname

SRC: https://otomobil.haber7.com/otomobil/haber/3011190-selcuk-bayraktar-ogrencilerin-urettigi-elektrikli-otomobili-inceledi

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − six =

Close