Koronavirüsle Mücadelede Denetimler 724 Devam Ediyor – Son Dakika – Kulis Kocaeli

Koronavirüsle Mücadelede Denetimler 724 Devam Ediyor – Son Dakika

Koronavirüsle Mücadelede Denetimler 724 Devam Ediyor

Denetimlerde Vali Şıldak’a; Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve Karesi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gökhan Ünsal eşlik etti.

Lokanta, kafeterya ve diğer işyeri sahiplerinden sosyal mesafe kuralına uyulmasını, maske kullanılmasını ve hijyen kurallarına uygun hareket edilmesini isteyen Vali Şıldak, ayrıca vatandaşlarla da sohbet ederek tedbiri elden bırakmamalarını istedi.

Denetimler dolayısıyla basın mensuplarına da bilgilendirme yapan Vali Şıldak denetimlerin haber verilerek yapıldığı algısının yanlış olduğunu belirterek; “Denetimlerimizi aralıksız olarak 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüyoruz. Bu haber vererek gerçekleştirdiğimiz denetimlerin amacı ise kamuoyunda farkındalık oluşturmak, bilinç düzeyini yükseltmektir. Şu anda tüm ilçelerimizde yüzlerce denetim ekibimiz sahada. Bu denetimlerle vatandaşlara artık Koronavirüsle mücadelede tedbirden ve bu tedbirleri harfiyen uygulamaktan başka çözüm olmadığını, dikkatli ve tedbirli olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.” diye konuştu.

Vali Şıldak, koronavirüs ile mücadelede yeni bir döneme geçtiklerini, artık uyarıda bulunmak yerine cezai işlemin yanı sıra adli süreç ve iş yeri kapatmaya kadar birçok yaptırım uygulanacağını da vurgulayarak; “İlimizin; salgının başlangıcından ve kontrollü sosyal hayatın başladığı

1 Hazirandan bu yana gerek vatandaşımızın hassasiyeti gerekse esnafımızın duyarlılığı sayesinde epey yol katettiğini söyleyebiliriz.Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm tedbirleretam olarak uyulduğunu söylemek pek mümkün değil. Her alanda, bütünsektörlerde gördüğümüz bazı tablolar bizi üzüyor. Tedbirlere uyan vatandaşlar olduğu gibi henüz bilinç seviyesini yükseltmemiş insanlarımızın da olduğunu görmekteyiz. Artık bizler de hatırlatma ve uyarıları geçip; cezai müeyyide uygulama, adli işlem yürütme noktasında uygulamalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Bazı işletmelerimiz tüm hatırlatma ve uyarmalarımıza rağmen o kadar direnç gösteriyor ki biz bu durumda faaliyet durdurma yaptırımı uygulayacağız. Ümit ediyorum ki bütün işletmelerimiz bunlara gerek kalmadan denetim ekiplerimizin uyarılarını dikkate alırlar.” dedi.

Covid-19 pozitif ve pozitif temaslı olan vatandaşların evden kesinlikle çıkmamaları noktasında uyarısını tekrarlayan Şıldak, kurallara uymayanlar için de yeni uygulamalar olduğunu vurgulayarak; “İzlem altında bulunan ve evinden ayrılmaması gereken, gerek vaka olarak tespit edilmiş evlerinde tedavi olan hastalarımız, gerekse temaslı olan vatandaşlarımız bildiğiniz gibi ikametlerinden dışarıya çıkmamayla yükümlü durumdalar. Bu kişiler dışarı çıkmamalı, evin dışına adım atmamalı. İlimizde maalesef bu kişilerin evlerinden çıktıklarıyla ilgili tespitler yapıyoruz. Bu vatandaşlara hem idari para cezası hem de adli işlem başlatıyoruz. Ülkemiz genelinde bir uygulama başlayacak, birkaç gün içinde yeni düzenlemeler yapılacak. Bu kişileri artık yurtlarda barındıracağız. Yurtlara alıp evine göndermeyeceğiz. Bu şekilde toplum sağlığını korumaya ve halkımızın güvenliğini sağlamaya çalışacağız. Bu insanların sorumsuzluklarıyla toplumun sağlığını daha fazla tehlike altına almalarına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

İlimiz genelinde bugünden itibaren cezai yaptırım uygulama, faaliyete son verme, izlem altındaki vatandaşların takibini sürdürme konusunda çok daha kararlı yeni bir döneme girildiğini ifade eden Vali Şıldak; “Bütün ilçelerimizde ekiplerimiz, kaymakamlarımızın koordinasyonunda bu faaliyetleri kararlılıkla sürdürecekler. Halkımıza çağrımız şudur; koronavirüs bir mücadeledir, ama sıradan bir mücadele değildir. Bu bir seferberliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği altında, İçişleri Bakanımızın koordinasyonda, çalışmalarımızın, denetimlerimizin sonuç verebilmesi için her bir vatandaşımızın bu mücadeleye inanması, seferberliğe katkı sağlaması gerekiyor.Bizi asıl sevindirecek olan kurallara; denetimle, cezayla uyulması değil, bu mücadeleye gerçekten inanarak destek verilmesidir.” şeklinde konuştu.

Thanks for visiting our article Koronavirüsle Mücadelede Denetimler 724 Devam Ediyor – Son Dakika. Please share it with responsible.

Sincery Blogname

SRC: https://www.sondakika.com/haber/haber-koronavirusle-mucadelede-denetimler-7-24-devam-13591230/

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 18 =

Close