Elektrikli Otomobil Haberleri – Kulis Kocaeli

Elektrikli Otomobil Haberleri

Elektrikli Otomobil Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası’nda önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, ”Okulları 19 Haziran’a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı” dedi. LGS ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Bakan Selçuk, ”Bina sayısını arttırdık. 18 bin arkadaşımızı okullarda görevlendirdik” diye konuştu. LGS kapsamındaki sınava girecek Kovid-19 tanılı öğrencilerle ilgili bir soruya Bakan, ”Bunun tedbirlerini aldık, ayrı binaları oluşturduk, hiç merak etmesinler” yanıtını verdi.

§

Türkiye’nin otomobili, aralık ayındaki tanıtımın ardından dün ilk kez gazetecilere gösterildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, kullanılan teknolojilerden üretim hedeflerine kadar akıldaki birçok konuya açıklık getirildi. Doğuştan elektrikli otomobil konusunda Türkiye’nin tam zamanında yola çıktığının altını çizen Karakaş, “Şimdi daha fazla teknolojiye ihtiyaç var. Bu yüzden bizim gibi işbirliğine açık, startup’larla çalışan, organizasyon yapısı kuvvetli şirketler, 150 yıldır bu işi yapanlara karşı ön plana çıkacak” dedi.

§

AB Komisyonu, batarya teknolojilerine yönelik Ar-Ge ve inovasyonu desteklemek için Belçika, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya ve İsveç’in, projelere gelecek yıllarda yaklaşık 3,2 milyar avroluk fon sağlamasını onayladı.

Thanks for visiting our article Elektrikli Otomobil Haberleri. Please share it with pleasure.

Sincery Blogname

SRC: https://www.hurriyet.com.tr/haberleri/elektrikli-otomobil

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 9 =

Close