Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları – n11.com – Kulis Kocaeli

Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları – n11.com

Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları

Günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak öne çıkan telefon ve aksesuarları her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte birçok farklı özellik ile piyasaya sürülüyor. Cep telefonu modelleri üretildikleri ilk yıllar sadece arama yapma özelliğine sahipken günümüzde bazı telefonlar tansiyon ölçüp, kişisel asistanlık yapabiliyor. İnternetin yaygınlaşması ve telefonların internet tarayıcılarını kullanılabilir hale gelmesiyle beraber devrim yaşayan mobil cihazlar, novel insanın yaşamını kolaylaştıran en önemli buluşlar olarak öne çıkıyor. Cep telefonu fiyatları ise cihazların sunduğu özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Telefonların ekran boyutları, kamera özellikleri, taşıdıkları donanımsal farklılar ya da işletim sistemleri fiyatlarının değişkenlik göstermesinde etkili oluyor. Ancak her geçen gün büyüyen akıllı telefon sektöründe tüm kullanıcılar kendi istek ve bütçelerine uygun bir cihazı kolaylıkla bulabiliyor.

Farklı İhtiyaçlara Yönelik Akıllı Cep Telefonu Modelleri

Farklı İhtiyaçlara Yönelik Akıllı Cep Telefonu Modelleri

Cep telefonu markaları hemen hemen her ihtiyaca yönelik farklı modeller ile müşterilerin isteklerine cevap veriyor. Akıllı bir cihazdan beklenebilecek tüm eklentilere sahip ürünler kadar klasikleşmiş ve kolay kullanım sunan sade cihazlar da ilgi görüyor. Bu nedenle markalar akıllı ürünler kadar klasikleşmiş tuşlu cep telefonu modellerini de üretmeye devam ediyor. Telefonu sadece sesli görüşmeler yapmak için kullanmak isteyen müşterilere hitap eden basit ve duru kullanımı ile her yaştan kullanıcının rahatlıkla uyum sağlayabileceği bu modeller farklı renk ve ebatlarda piyasa sunuluyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan teknoloji devleri tasarladıkları tüm telefonlarda kolay ve etkili kullanımı sağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle hem akıllı cep telefonu tasarımlarında hem de klasik tuşlu modellerde ergonomi ön plana çıkıyor. Müşteri istek ve arzularına göre şekillenen tasarımlar içinde birbirinden oldukça zıt modeller de yer alabiliyor. Kolay taşınabilir ve hafif bir cihaz isteyen müşteriler için tasarlanan küçük ekranlı telefonlar kadar büyük ekranı ile birçok farklı işlevi kolayca yapan telefonlar da ilgi görüyor. Bu nedenle yapılacak tercihte kullanıcının telefondan beklentisi ve kullanım amacı ön plana çıkıyor. Az yer kaplayan ve tek elle rahat kullanılabilir bir telefon isteyen müşteriler kapaklı cep telefonu modellerini tercih edebiliyor. Kapaklı cep telefonu modelleri dayanıklı olmalarıyla da öne çıkıyor. Piyasa çıktıkları ilk günden itibaren büyük ses getiren kapaklı modeller dokunmatik ekrana geçilmesiyle beraber popülerliğini yitirse de bu tasarımlar birçok kullanıcının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Cep telefonu kampanya çalışmalarında genellikle ikinci telefon olarak da sunulan bu modeller iş hayatında da sıklıkla tercih ediliyor. Ancak cep telefon piyasasında en popüler ürünler, yüksek teknolojiye sahip akıllı cihazlar olarak öne çıkıyor. Akıllı telefon tasarımları arasında da gerek kamera gerek ekran boyutu gerekse sağladığı güvenlik özellikleri bakımından büyük farklılıklar bulunuyor. Bu cep telefonları sosyal medya takibi, yüksek çözünürlüklü oyunlarla keyifli zaman geçirmek ya da banka hesaplarını aktif olarak kontrol etmek için kolaylıkla kullanılabildiği gibi bazı cihazlar profesyonel fotoğraf çekme kapasiteleriyle müşterileri memnun ediyor. Böylelikle kullanıcılar isterlerse en temel telefon özelliklerine isterlerse gelişmiş ve çok fonksiyonlu bir akıllı cihaza sahip olabiliyor. Dilerseniz Samsung cep telefonu modellerine sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Farklı ve Renkli Cep Telefonu Tasarımları

Farklı ve Renkli Cep Telefonu Tasarımları

Günlük yaşantının akışı içine iyice işleyen internet ve internet üzerinden yapılan işlemler nedeniyle kullanıcıların birçoğu akıllı telefon tasarımlarını kullanmayı tercih ediyor. Cep telefonu modelleri için temel özellik olarak sadece konuşma ya da mesajlaşma değil fotoğraf çekip video kaydetmek, elektronik posta trafiğini yürütmek ve banka uygulamalarını çalıştırmak da görülüyor. Bunun yanı sıra piyasaya yeni sürülen birçok modelde yüz tanıma, parmak okuma, akıllı kamera desteği ve yapay zekalı arayüz gibi gelişmiş özellikler de bulunuyor. Telefonlar donanımsal olarak birbirlerinden farklılaşırken sağladıkları fiziksel özelliklerle de kullanıcılara geniş alternatifler sunuyor. Mobil cihazların günlük hayata dahil olduğu günlerden itibaren küçülme eğilimi gösteren tasarımlar 2000’li yılların sonlarına doğru büyüme eğilimi göstermesiyle dikkat çekiyor. Tuşlu cep telefonu tasarımları genellikle daha küçük ve basit kullanıma yönelik üretiliyorken dokunmatik ekranlı, akıllı cihazlar çok fonksiyonlu ve büyük olmalarıyla öne çıkıyor. Bu telefonlar oyun oynamak, video izlemek, görüntülü konuşma yapmak için kullanılabilmesinin yanı sıra geniş ekranları ve güçlü yonga setleri ile grafik tasarımı yapmaya bile imkan sunuyor. Küçük cep telefonu tasarımları tek elle rahat kavranabilir ve cebe rahatlıkla sığabilecek şekilde tasarlanırken büyük ekranlı modellerde böyle bir kaygı güdülmüyor. Büyük telefonlar geniş ekranlarında sağladıkları renk uzayı ve gerçekçilik ile diğer tasarımlardan farklılaşıyor. Tamamen kullanıcıların kullanım amaç ve isteklerine göre tercih edebilecekleri bu renkli tasarımlara büyük cep telefonu markaları üretimlerinde yer veriyor. Değişen dünya trendleri ile ürünlerini sürekli güncelleyen teknoloji devleri gibi yerli markalar da geniş ürün yelpazesi ile Türkiye pazarında her kullanıcıya dokunmayı başarıyor. Kapaklı, tuşlu modellerden çift hatlı cep telefonu modellerine kadar birçok farklı ürünü üreten yerli markalar aynı zamanda ulaşılabilir fiyatlarıyla da kullanıcılardan tam not alıyor.

Cep Telefonu Modelleri ve Mobil İşletim Sistemleri

Cep Telefonu Modelleri ve Mobil İşletim Sistemleri

Cep telefonları tasarımsal özelliklerinin yanı sıra içerdikleri işletim sistemleriyle de birbirinden ayrılıyor. Günlük hayata dahil olduğu ilk günlerde sadece aramaya yapmayı destekleyen telefonlar gelişmiş işletim sistemleri ve donanımsal özellikleri ile kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunuyor. Büyük tuşlu cep telefonu tasarımlarından üzerinde fiziksel hiçbir tuş bulunmayan cihazlara geçişte olduğu gibi bugün de markalar farklı işletim sistemleriyle öne çıkıyor. IOS, Blackberry, Windows ve Android ise bu işletim sistemleri arasında en popüler onları olarak sayılıyor. IOS ve Android sürekli güncel tuttukları yazılımları, devrim niteliğindeki yenilikleriyle ve aralarındaki tatlı rekabetle öne çıkıyor. Bu sistemlerin her birinin farklı avantajları bulunuyor. Cep telefonu öneri ve tavsiyelerinde sıklıkla bahsedilen IOS işletim sistemi Apple’nın mobil cihazlarında kullanılıyor. Bu işletim sistemi aslında cep telefonunu yeniden düzenleyen ve farklı bir yön veren birçok özelliği ile biliniyor. Dokunmatik ekran, uygulama yükleme ve kaldırma, kişisel bilgisayar ile bağlantı kurabilme, sanal klavye gibi yenilikler IOS sisteminin sektöre getirdiği yenilikler arasında yer alıyor. Telefon dünyasına kazandırdıkları arasında yüz tanıma sistemi, sesli asistan, bulut gibi devrimsel hareketlerin yanı sıra IOS güvenliği oldukça yüksek bir sistem olarak öne çıkıyor. Android ise Google ve Open Handset Allience ortaklığıyla kodlanmış bir sistem olmasının yanı sıra tek bir markaya ya da cihaza bağlı kalmaksızın geniş bir alana uygulanabilir olmasıyla öne çıkıyor. Android ile uygun fiyatlı cep telefonu modelleri de dokunmatik ekran, sanal klavye, yüz tanıma ya da parmak okuma gibi gelişmiş görevleri gerçekleştirebiliyor. Cihaz çeşitliği sunan Android aynı zamanda son yıllarda ev akıllı sistemleri, beyaz eşyalar ve hatta arabalar da bile tercih edildiği için kullanıcılar tüm cihazlarını birbiriyle iletişim halinde kullanabiliyor. Bunun yanı sıra kolaylıkla özelleştirilebilen menüsü sayesinde Android, yaşlılar için cep telefonu alternatifleri de yaratıyor. Büyük simgeleri ve kolay okunabilir yazı fontlarına sahip yapısı ile bu sistem, gelişmiş teknolojiden yararlanmakta zorlanan yaşlı insanlara imkan sunuluyor. Farklı ihtiyaçları olan müşteriler için çözüm olanakları sunan cep telefonu modelleri arasında siz de aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

Akıllı Cep Telefonu Modelleri İçin Eğlenceli ve Faydalı Uygulamalar

Akıllı Cep Telefonu Modelleri İçin Eğlenceli ve Faydalı Uygulamalar

Akıllı telefon piyasasında telefon modelleri kadar o modellere ait uygulamalarda tercihlerin şekillenmesinde belirleyici oluyor. Cep telefonu özellikleri açısından daha geniş beklentisi olan kullanıcılara hitap eden cihazlar farklı uygulamalar ile öne çıkıyor. Cihazların yetenekleri arasında su geçirmezlik, yüksek ses kalitesi, profesyonel fotoğraflar çekme, yüksek güvenlik, uyku takibi, sesli asistan ve dijital cüzdan gibi özellikler bulunuyor. Üstelik akıllı telefonlar dijital marketten ücretsiz ya da ücretli olarak hizmete sunulan uygulamalarla özelleştirilebiliyor. Uygulamalar arasında müzik, video, fotoğraf gibi eğlence uygulamalarının yanı sıra eğitici ve öğretici uygulamalar da bulunuyor. Kullanıcılar isterlerse telefonlarının işletim sistemiyle uyumlu bu uygulamaları indirerek yeni diller öğrenebiliyor, ders çalışabiliyor, müzik besteleyip fotoğraflarını düzenleyebiliyor. Kullanıcıların severek kullandığı uygulamalar arasında çeşitli oyunlar da yer alıyor. Boş zamanları değerlendirmek ve keyifli zaman geçirmek için mükemmel bir alternatif olan oyunlar arasında basit tasarımlar kadar oldukça gelişmiş grafiklere sahip uygulamalar da bulunuyor. Cep telefonu modelleri ve fiyatları ise bu cihazların içerdiği özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Yüksek grafik özelliklerine sahip oyunları oynatabilecek ekran kartına ve işlemciye sahip telefonlar daha sade ve temel özelliklere sahip cihazlara göre farklı fiyat etiketiyle sunuluyor. Telefonlar içerdikleri ve destekleyebildikleri uygulamaların yanı sıra depolama kapasiteleriyle birbirinden ayrılıyor. Uygulamaların ve işletim sisteminin kapladığı alan dışında kullanıcılarına ek depolama alanı ya da çözümleri sunan telefonlar öne çıkıyor. Bazı telefonlar sabit bazıları ise arttırabilir hafıza seçenekleri sunuyor. Yani müşteriler Cep telefonu 32 GB gibi bir alana sahip olsa da SD kartlar ile depolama alanlarını yükseltebiliyor. Bu çözümlerin yanı sıra depolama alanını sürekli açık tutan ve gereksiz dosyaların yığılmasını engelleyen uygulamalar da bulunuyor. Cihazlarda sabit olarak bulunan ya da üretici firmanın özel olarak tasarladığı uygulamaların yanında kullanıcılar birbirinden eğlenceli ve faydalı uygulamaları kişisel zevk ve isteklerine göre telefonlarına indirerek cihazlarını kişiselleştirebiliyor. Sağlık, güzellik, finans, sosyal medya ve alışveriş uygulamaları ise akıllı telefonlarda sıklıkla kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Telefonunuza ek olarak uygun fiyatlı bluetooth kulaklık modellerine de bakabilirsiniz.

En Yeni Cep Telefonu Modelleri

En Yeni Cep Telefonu Modelleri

Kullanıcıların istek ve arzularına, teknolojideki gelişmelere göre sürekli güncellenen tasarımlara her gün bir yenisi ekleniyor. Gittikçe büyüyen ekranlar, çerçevesiz tasarımlar, fiziksel tuşun olmadığı modeller farklı zevk ve isteklere hitap ediyor. Kullandığı telefonun daha az yer kaplamasını isteyen kişiler için küçük ekranlı cep telefonu çeşitleri öne çıkarken telefondan film izlemeyi, oyun oynamayı seven müşteriler büyük ekranlı telefonları tercih ediyor. Hem telefonda büyük ekran isteyen hem de telefonun cebine rahatlıkla sığmasını isteyen kişiler içinse katlanır cep telefonu tasarımları öne çıkıyor. En yeni tasarımlar arasında sıklıkla adı geçen bu telefonların ekranlarında bulunan özel sistem katlanmasını imkan veriyor. Katlanabilen cam ile desteklenen ekran katlanarak oldukça kompakt formata bürünüyor. Farklı markalarının bu yenilikçi çalışmaları arasında hem dikey hem de yatay olarak katlanabilir cep telefonu tasarımları bulunuyor. Alışılmış telefon ekran boyutunu oldukça büyüten ya da olabildiğince küçülten bu tasarımlar şimdiden büyük ilgi görüyor. Cep telefonu dünyasındaki yenilikler arasında gittikçe güçlenen donanımlarda yer alıyor. Yeni tasarımlar arasında gelişmiş kamera özelliklerine sahip modeller de bulunuyor. Kameraların pozisyonlarının güncellendiği ve görüntü işleme kapasitelerinin arttırıldığı modeller cep telefonu dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Düşük ışık şartlarında bile pürüzsüz fotoğraflar kaydedebilen bu kameralar ile kullanıcılar hayatlarını profesyonel bir fotoğraf makinesinde kalitesinde ölümsüzleştirebiliyor. Yeni modellere eklenen bir diğer özellik ise eSIM oluyor. Büyük bir heyecana yol açan bu yenilik SIM kart girişini tamamen ortadan kaldırarak GSM desteğini gelişmiş yazılımla aktif ediyor. Kısacası bu adımla beraber SIM kartlara olan ihtiyaç ortadan kalkıyor. Cep telefonu yorumları incelendiğinde kullanıcıların genellikle batarya sorunundan yakındığını gören markalar yeni modellerde yüksek kapasiteli bataryaları tercih ediyor. Yeni modeller gelişmiş donanımsal özellikleri uzun saatler boyunca rahatlıkla yürütebilecek batarya özelliklerinin yanı sıra oldukça kısa sürede şarj olabilmeleriyle de dikkat çekiyor. Şimdi siz de bu yepyeni cep telefonu ve onlarla uyumlu akıllı saat modelleri arasından sizi tamamlayacak ürünü bulabilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Cep Telefonu Kullanımı İçin…

 • Cep telefonunuzu olabildiğince serin ortamlarda tutun ve yüksek ısıdan koruyun.
 • Mutlaka bir kılıf ve ekran koruyucu edinin.
 • Telefonunuzu düzenli aralıklarla kapatıp yeniden açın ve dinlenmesine izin verin.
 • Bataryası dolu iken şarjda tutmayın.
 • Telefon şarjdayken onu kullanmamaya özen gösterin.

Telefonunuzu Suya Düşürdüğünüzde…

 • Telefonu mümkün olan en hızlı şekilde sudan çıkartın ve hemen kapatın.
 • Ayırabildiğiniz her bir parçasını ayırın.
 • Pirinç dolu bir poşede ya da kaba gömerek telefonu bir gece orada bekletin.
 • Kesinlikle saç kurutma makinesi, mikrodalga ya da benzeri cihazlar ile telefonu kurutmaya çalışmayın.

§

Cep telefonları hayatınızın ayrılmaz birer parçası haline gelerek vücudunuzun adeta birer uzvu olma yolunda ilerliyorlar. Günlük olarak iş akışlarınızı, sosyal bağlantılarınızı, her türlü iletişiminizi, eğlencenizi ve dünyadaki gelişmelerin tamamını yalnızca birkaç dokunuşla sağlayabileceğiniz cep telefonu günümüz teknolojik insanları için adeta vazgeçilmez bir demirbaşa dönüştü desek yanlış olmaz. Tüm bunları ve çok daha fazlasına erişebileceğiniz son model cep telefonu modelleri ve en popüler cep telefonu markaları bu kategoride sizleri bekliyor.

Günceli takip etmek, teknolojiyi yakalamak, son teknolojik trendleri takip etmek için cep telefonları önemli cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Kategorimizde yeni çıkan cep telefonlarından, vazgeçemediğiniz tuşlu telefonlara kadar her zevke ve ihtiyaca uygun telefon modelleri yer almaktadır. Ayrıca daha fazla bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En Teknolojik, Son Model Cep Telefonu Modelleri

En Teknolojik, Son Model Cep Telefonu Modelleri

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli pek çok alışkanlığımızı değiştirdi ve beraberinde yeni alışkanlıklar getirdi, diyebiliriz. Standart bir akıllı telefon ile önceden yalnızca bilgisayardan erişebildğiniz maillerinizi kontrol edebilir, fotoğraf makinesi kalitesinde fotoğraflar çekebilir, sevdiklerinizle tek tuşla iletişime geçebilir ve dünyada olup bitenleri takip edebilirsiniz. Ayrıca uygulama mağazalarından ücretsiz veya satın alarak indirebileceğiniz cep telefonu uygulamaları sayesinde dilediğiniz alanda dilediğiniz uygulamaya sahip olabilirsiniz. Üstelik çeşitli considerable ve modele göre farklı özellikler gösteren akıllı cep telefonları hayatınızı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda teknolojiye ayak uydurmanızı sağlayarak sizi global dünya ile senkronize ediyor.

Aradığınız Cep Telefonu Markaları Burada

Aradığınız Cep Telefonu Markaları Burada

Kategorimizde aradığınız her türlü cep telefonu markasını kolaylıkla bulmanız mümkün. Apple markasının en çok tercih edilen ürünü olan iPhone en yeni model ve sürümleri ile beğeninize sunuluyor. Şu sıralar fazlasıyla revaçta olan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max fiyatları için kategorimizi detaylıca inceleyebilir ve fiyatlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bütçenize uygun bir akıllı telefon için sitemizde sunulan cep telefonu kampanyaları arasında gezinmeniz de faydalı olacaktır. Apple ürünlerinin yanı sıra bu kategoride en çok tercih edilen bir diğer mighty da tabii ki Samsung oluyor. Samsung telefon modelleri arasında en popüler olan modellerin Galaxy Note 10 ve Samsung S10 modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra LG cep telefonu modelleri, HTC cep telefonu çeşitleri ve diğer cep telefonu markaları bu kategoride beğeninize sunulan ürünler arasında. Bununla birlikte Nokia gibi markaların tuşlu cep telefonu çeşitlerine de bu kategori üzerinden ulaşmanız mümkün.

Her Bütçeye Uygun Cep Telefonu Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Cep Telefonu Fiyatları

Kategorimizde inceleyeceğiniz cep telefonu fiyatları mighty, model ve teknik özelliklere göre değişiklik göstermekte, ancak her bütçeye uygun bir fiyat aralığı bulmanız gayet mümkün. Tercihiniz olan cep telefonu markası ve modelini seçerken yalnızca fiyatına değil, aynı zamanda telefonun performansını etkileyen teknik özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir. İyi bir işlemci, yüksek çözünürlüklü ekran özellikleri, yeterli seviyede bir hafıza ve şarj kapasitesi, cep telefonu seçerken göz ardı etmemeniz gereken en kritik özellikler arasında. Bu bağlamda seçeceğiniz telefonun fiyatı da bu özelliklerin çoğalması, gelişmesi ve iyileşmesi ile birlikte doğal olarak artacaktır.

Cep telefonu satın alırken bunu bir yatırım olarak görebilir ve kaliteli, sağlam bir ürün satın alarak uzun ömürlü bir kullanım vaadi elde edebilirsiniz. Bu yüzden doğru cep telefonu seçmek oldukça önemlidir. Peki doğru telefon ne demek? Piyasadaki çoğu cep telefonun akıllı telefon olduğunu düşünürsek, akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenleri iyi bilmemiz gerektiği sonucuna varırız. Akıllı cep telefonu alırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ekranın donanımsal özellikleri ve çözünürlük kapasitesidir. Eğer ekranınızın yeterince canlı olmasını istiyorsanız mümkünse gorilla glass malzemeden üretilmiş olmasına özen gösterin. Bunun yanı sıra telefonun dış kasasının malzemesi de son derece mühim. Çok zarif ve yumuşak plastikten üretilen dış kasalar dayanıksız olabilmekteler. Örneğin; iPhone telefonların dış kasası tamamen sert cam maddeden üretilmiştir ve son derece dayanıklıdır. Telefon alırken bir diğer önemli konu ise telefonun bellek kapasitesidir. Bu yüzden alacağınız telefonun minimum 2 GB Ram’e sahip olmasına özen gösterin. Telefon alırken dikkat etmeniz gereken temel hususlar bunlar. Zevk ve tercihlerinize uygun bir akıllı cep telefonu edindikten sonra dilerseniz cep telefonu kılıf çeşitlerini ilgili kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Cep Telefonu Kullanımı İçin…

 • Cep telefonunuzu olabildğince serin ortamlarda tutun ve yüksek ısıdan koruyun.
 • Mutlaka bir kılıf ve ekran koruyucu edinin.
 • Telefonunuzu düzenli aralıklarla kapatıp yeniden açın ve dinlenmesine izin verin.
 • Bataryası dolu iken şarjda tutmayın.
 • Telefon şarjdayken onu kullanmamaya özen gösterin.

Telefonunuzu Suya Düşürdüğünüzde…

 • Telefonu mümkün olan en hızlı şekilde sudan çıkartın ve hemen kapatın.
 • Ayırabildiğiniz her bir parçasını ayırın.
 • Pirinç dolu bir poşede ya da kaba gömerek telefonu bir gece orada bekletin.
 • Kesinlikle saç kurutma makinesi, mikrodalga ya da benzeri cihazlar ile telefonu kurutmaya çalışmayın.

Thanks for reading our article Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları – n11.com. Please share it with pleasure.

Sincery Blogname

SRC: https://www.n11.com/telefon-ve-aksesuarlari/cep-telefonu

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 1 =

Close