BİLSEM Sonuçları Açıklandı Mı? 2020 BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

BİLSEM Sonuçları Açıklandı Mı? 2020 BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

16.07.2020 – 17:48 | Son Güncelleme: 16.07.2020 – 17:48

BİLSEM sonuçları açıklandı mı, BİLSEM 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? Koronavirüs nedeniyle ara verilen BİLSEM sınavları ne zaman devam edecek, BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak merakla bekleniyor. 4 Ocak-15 Mart tarihleri arasında yapılan sınavların sonuçları ertelenmişti. MEB BİLSEM sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı mı? İşte merak edilen ve araştırılan detaylar

BİLSEM sonuçları açıklandı mı, BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? BİLSEM 2020 ile ilgili detaylar internette sıkça araştırılıyor. Sene başında sınavlara girenler, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve BİLSEM sınavları ne zaman başlayacak merakla bekliyorlar. Bilim ve Sanat Merkezleri sınavları sonuçları 2020 ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulunmuştu. BİLSEM sınav tarihleri belli oldu mu? BİLSEM 2020 sınav sonuçları ve BİLSEM sınav tarihleri 2020 detayları…


BİLSEM SONUÇLARI 2020 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, BİLSEM sınav sonuçları ile ilgili bir çalışma yapacaklarını ve kısa süre içerisinde sonuçları açıklayacaklarını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu.

Kurum tarafından daha önce yapılan açıklamada, ’22 Nisan 2020 tarihinde açıklanması planlanan BİLSEM Grup Tarama Uygulama sonuçları tüm uygulamalar tamamlandıktan sonra http://meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.’ denilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk en kısa sürede açıklama yapacaklarını duyurdu. Kesinleşen bir tarih verilmedi.


BİLSEM İKİNCİ AŞAMA NASIL OLACAK?

Grup tarama uygulama sonuçları açıklandıktan sonra Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenen puan barajını geçen öğrenciler yine yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınacak.

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonları tarafından MEBBİS/BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden yer, tarih ve saat bilgileri belirtilerek randevu verilecek. Bireysel değerlendirmeler genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanlarının her biri için ayrı ayrı yapılacak. Bireysel değerlendirme aşamasında Bakanlık tarafından belirlenen puan barajını geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine kayıt olmaya hak kazanacak.

Etiketler : BİLSEM sınav sonuçları,BİLSEM sonuçları 2020,BİLSEM açıklandı mı,BİLSEM açıklama tarihi,BİLSEM nedir,

Thanks for watching our article BİLSEM Sonuçları Açıklandı Mı? 2020 BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?. Please share it with kind.

Sincery Blogname

SRC: https://www.turkiyegazetesi.com.tr/egitim/718372.aspx

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − eleven =

Close