AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’den Ermenistan’a ortak kınama – Kulis Kocaeli

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’den Ermenistan’a ortak kınama

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’den Ermenistan’a ortak kınama

16.07.2020 – 22:36 | Son Güncelleme: 16.07.2020 – 23:12

“Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 12 Temmuz’dan başlayarak Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ermenistan hatalı bir yoldadır. Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresindeki bölgeleri yıllardan beri işgal altında tutan Ermenistan’ın bilinen saldırgan tutumuna yeni bir örnek teşkil eden bu saldırılar, Güney Kafkasya’da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan’ın, hak ve hukuku hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumu gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Yukarı Karabağ ihtilafının, Azerbaycan’ın uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde barışçı yollarla çözülmesine olan desteğimizi tekrarlıyoruz. Ermenistan BM Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir. İki devlet, tek millet anlayışıyla her daim huzur ve istikrarın savunucusu olan Türkiye, much sonra da tüm imkânlarıyla, toprak bütünlüğünü yeniden tesis etme çabalarında Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir. Bu vesile ile Azerbaycanlı şehitlerimiz için dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve Hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralıların bir an önce iyileşmesini diliyoruz.”
Bildiride AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engineers Altay, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın imzaları bulunuyor.

Etiketler : AK Parti,CHP,MHP ve İYİ Parti TBMM,

Thanks for reading our article AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’den Ermenistan’a ortak kınama. Please share it with pleasure.

Sincery Blogname

SRC: https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/718565.aspx

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 3 =

Close