Turkiyenin Ilk Otomobili – Kulis Kocaeli

Turkiyenin Ilk Otomobili

Turkiyenin Ilk Otomobili. Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri. Son dakika haberine göre yerli arabanın ilk ön siparişini Erdoğan verdi.

Türkiye'nin Yürüyen İlk Elektrikli Yerli Otomobili TM 480 ...
Türkiye'nin Yürüyen İlk Elektrikli Yerli Otomobili TM 480 … (Jared Rivera)

Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan devrim'i duymayan yoktur, bu konu üzerine film dahi çekildi. Ertex Oto Dekorasyon Genel Müdürü Ercan Malkoç, Türkiye'nin ilk yerli spor otomobili ETOX'u üreterek hayalini gerçekleştirdiğini. Türkiye'nin Otomobili'nin ön gösterimi Gebze Bilişim Vadisi'nde yapıldı.

Türkiye'nin İlk Yerli Otomobili Devrim Arabası.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında yükselişte olan sanayi gelişimi, otomotiv sektörünün öncüsü olan Ford'un planlarıyla bir anda değişim geçirmeye başlayacaktı.

Türkiye'nin milli otomobili grubu ilk firesini verdi | KrdNews

Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan Devrim'in motor sesi …

İlk Kez Tanıtılan Yerli 'Türkiye'nin Otomobili' İlgili …

Türkiye'nin ilk otomobili görücüye çıktı

Antalya'da Türkiye'nin İlk Yerli Deniz Otomobili Üretildi …

İlk Kez Yerli Otomobilin Resmi Tasarım Detayları Ortaya …

Türkiye’nin ilk yerli otomobili 54 yaşında – Otomobil …

TÜRKİYE’NİN İLK OTOMOBİLİ DEVRİM, 57 YIL ÖNCE ÜRETİLDİ …

Türkiye'nin ilk yerli otomobili çok yakında geliyor …

Türkiye'nin ilk yerli otomobiliydi devrim. İlginç bir üretim ve test hikayesinin ardından seri üretimi Devrim arabalarının gerçek hikayesini, Türkiye'nin ilk yerli otomobili Devrim Arabası ile ilgili her şeyi. TÜBİTAK'ın önderliğinde sürdürülen Türkiye'nin İlk Yerli Arabası projesinin Prototip görselleri ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Fikri Işık'ın açıklamalarına göre yerli araba da üç farklı model. "Türkiye'nin Otomobili"nin ön gösterim aracının tanıtımında ilk konuşan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş oldu. TOGG markası ile piyasaya çıkan Türkiye'nin ilk yerli elektrikli otomobili kamuoyu tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + nineteen =

Close