Turkiyenin Otomobili Girisim Grubu Wiki – Kulis Kocaeli

Turkiyenin Otomobili Girisim Grubu Wiki

Turkiyenin Otomobili Girisim Grubu Wiki. BMC, Vestel, Kök Grubu, Anadolu Isuzu ve Türkcell'in oluşturduğu, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu /TOGG, resmi internet sitesinde, Almanya'da yapacakları bir etkinlikte; hedeflerini ve yaptıkları çalışmaları anlatacaklarını ve otomotiv mühendislerinin sorularına cevap vereceklerini anons ediyor. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından hayata geçirilen yerli otomobil projesinde önemli bir gelişme daha yaşandı.

İşte yerli otomobili yapacak ortak girişim grubu - YENİ ASYA
İşte yerli otomobili yapacak ortak girişim grubu – YENİ ASYA (Nelle Matthews)

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("TOGG") dünyayla rekabet edecek, fikri mülkiyet haklarına sahip bir otomotiv markası yaratma hedefi ile güçlerini birleştiren Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Zorlu Grubu ortaklığında. Faruk Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ortak Girişim Grubu tarafından finansal ve mali analiz çalışmalarını ve Şirketleşme sürecine ilişkin işlemleri tamamladık. Bu da demek oluyor ki bu otomobil yalnızca ülkemiz içinde önemli bir yere sahip değil, dünya çapında ortaya çıkan elektrikleşme trendi için de oldukça önemli bir yere sahip olacak. Şirketin adı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş." olarak belirlendi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yeri otomobili üreteceği fabrikanın kurulacağı Bursa'nın Gemlik ilçesindeki alan Şirketin adı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ" olarak belirlendi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu etiketi içeren tüm haberler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Türkiye'nin Otomobili …

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun CMO'su Talin …

Türkiye'nin Otomobili'nin üretileceği alan görüntülendi …

Yerli oto için Ege'den iki babayiğit!

Yerli otomobilin bir fotoğrafı daha ortaya çıktı …

Türkiye'nin otomobili İngiliz basınında – SonHaberler

Türkiye nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu toplandı

'Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu milli teknolojilerin …

Vestel'in İlk Otomobili VEO'nun Tasarımı Ortaya Çıktı

TOGG Yerli Otomobil, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tasarlanan ve Türkiye'de üretilecek elektrikli otomobil. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("TOGG") dünyayla rekabet edecek, fikri mülkiyet haklarına sahip bir otomotiv markası yaratma hedefi ile güçlerini birleştiren Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Zorlu Grubu ortaklığında. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding ortaklığında kurulup başına ceo olarak (gbkz: Mehmet gürcan karakaş)'ın getirildiği tofaş da türk otomobil fabrikası a.ş' nin kısaltmasıydı. bu açıdan bakınca yerli otomobilin adı togaş falan mı olacak acaba diye düşünmedim değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − thirteen =

Close