Recipe: Perfect Ayran – Kulis Kocaeli

Recipe: Perfect Ayran

Ayran. Doogh or Ayran (Persian: دوغ‎, romanized: dūgh) (Albanian: dhallë; Azerbaijani: ayran; Arabic: شنينة‎ šinīna or عيران‎ ayran; Syriac: ܕܘܓ̄ܐ‎ dove; Turkish: ayran; Armenian: թան t'an; Pashto: شلومبې. Ayran is a simple yet tasty and super refreshing Turkish yogurt drink. Айран — У этого термина существуют и другие значения, см. Тан. Свежий айран (Стамбул, Турция) Айра́н (азерб. Ayran, башк. Айран, болг. Айрян, каз. Айран, карач-балк. Айран, кирг. Айран, тат. Әйрән, тур.

Ayran Ayran, Ayran denilince ilk akla Türk milleti gelmektedir. Ayranı Türkler bulmuştur. Özellikle köylerde size ilk olarak buz gibi ayran ikram ederler. A delicious cold Turkish drink that is two parts plain yogurt, one part water, and salt to taste. You can cook Ayran using 4 ingredients and 5 steps. Here is how you cook it.

Ingredients of Ayran

  1. It’s 3/4 cup of Greek yogurt.
  2. It’s 1/4 cup of water.
  3. It’s 1/3 tsp of salt.
  4. It’s 1/3 tsp of dried mint.

Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Ayran vücut açısından önemi çok büyük olan canlı bakteri kültürleri içerir. Ayran, laktik asit açısından zengindir ve kozmetik endüstrisinin güzellik ürünlerinde geniş bir kullanım alanı vardır. Bu sayfada Ayran nedir Ayran ne demek Ayran ile ilgili sözler resimler Ayran hakkında bilgiler cümleler bulmaca kısaca Ayran anlamı tanımı açılımı Ayran resimleri ile ilgili sözler görseller, türkçe.

Ayran step by step

  1. add all the ingredients together in a blender.
  2. blend them together for less than half minute.
  3. serve in a tall glass.
  4. tip1: you can also whisk then by hand instead of using the blender.
  5. tip2: the greek yogurt tastes better if it is a bit sour. leave in fridge for some days before you make it into an ayran.

From Wikimedia Commons, the free media repository. Jump to navigation Jump to ayran (es); Aýran (kk-tr); Айран (kk-kz); ayran (ca); Айран (ba); Ayran (de); ايران (kk-cn); آیران (fa). Kültürlenmiş ayran, süte belli organizmalara katılmasıyla elde edilir. Ayran Türkiye'de de çok sevilen ve yaygın bir içecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − three =

Close