2018’in en iyi menzile sahip 10 elektrikli otomobili – Kulis Kocaeli

2018’in en iyi menzile sahip 10 elektrikli otomobili

2018’in en iyi menzile sahip 10 elektrikli otomobili

Elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda ilk bakılan kriter menzilleri oluyor. Firmalar da tek şarjla gidilebilen yol mesafesini arttırma peşindeler. Fakat yine de çoğu elektrikli otomobil bu konuda yetersiz kalıyor.

En iyi menzile sahip elektrikli otomobillere baktığımız zaman ise Tesla’nın yine bu konuda zirvede olduğunu görmekteyiz. Çünkü Tesla’nın Model S sedan otomobilinin P100D versiyonu tek şarj ile 550 kilometre civarı yol yapabiliyor. Bu elektrikli otomobil aynı zamanda süper otomobillere rakip bir 2.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasına da sahip. Model S otomobilinin en alt donanım paketi olan 75D’nin bile 440 kilometre civarında bir menzil değerine sahip olması ise takdiri hakediyor.

Tesla’ya en yakın menzili sunan otomobil ise elektrikli bir kompakt hatchback olan Chevrolet Bolt oluyor. Belirtilene göre bu araç tek şarj ile 383 kilometre yol yapabiliyor. Listemizdeki geri kalan elektrikli otomobil modelleri ise genellikle 170 kilometre ile 240 kilometre arasında değişen menzil değerlerine sahipler. Bu değerler kulağa az gelebilir fakat şarj istasyonlarının sayısının her geçen gün artmaya devam ettiği düşünülürse makul olarak kabul edilebilir.

Motor1 Türkiye Youtube Banner

2018 yılı içerisinde piyasaya çıkacak olan yeni Jaguar i-PACE vb. onlarca yeni elektrikli otomobil olsa da bizim bu listemizdeki otomobiller an itibariyle satın alınabilecek en iyi menzile sahip elektrikli otomobiller oluyor.

Thanks for visiting our article 2018’in en iyi menzile sahip 10 elektrikli otomobili. Please share it with responsible.

Sincery Blogname

SRC: https://tr.motor1.com/features/229513/2018-en-iyi-menzilli-elektriklileri/

powered by Blogger News Poster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 17 =

Close